autor prac Cris Kaminski

autor prac Cris Kaminski

Od pewnego czasu zauważam pośród moich Klientów ogromną chęć posiadania w aranżowanych przeze mnie realizacjach "prawdziwych obrazów" w miejsce reprodukcji, czy wręcz pustych ścian. Nieruchomości, apartamenty, domy, rezydencje wyglądają nieporównywalnie piękniej i nobliwiej, kiedy wypełnione są wszechobecną sztuką. Jeśli nie są to już gotowe obrazy to specjalnie dla moich Klientów Cris Kaminski jest chętny namalować pod indywidualny charakter pomieszczenia i samego właściciela. Są to duże przestrzenie, przemyślanie zaprojektowane z myślą o pojawiających się tam dziełach sztuki. Efekt końcowy jest fantastyczny, zawsze wzbudza podziw i uznanie dla gustu i smaku właściciela pięknej, a w ten sposób, dopełnionej nieruchomości. Jeśli cała inwestycja związana z zakupem, budową i wykończeniem wnętrz potrafi kosztować miliony, to czy inwestycja - bo tak to należy nazwać - na poziomie 30-100 tys. zł za piękne obrazy i malowidła na ścianie to jest dużo, czy wręcz zbyt mało Państwa zdaniem?  Zawsze jest to element rozmowy, dyskusji i negocjacji z samym artystą, gdzie po zakończeniu współpracy każdy, ale to każdy ma powody do zadowolenia. Co ciekawe, potem kiedy choć na chwilę zdejmie się obrazy ze ścian - przestrzeń, która nas otacza staje się straszliwie pusta..., ale tego trzeba już samemu doświadczyć.

Zapraszam Państwa do obcowania ze sztuką przez duże S, z artystą wielce rokującym, który może się okazać jedną z najlepszych Państwa inwestycji.

Cris Kaminsky jest artystą, którego obrazy  powoli rozprzestrzeniają się po świecie, wzbudzając zainteresowanie nie tylko wśród koneserów sztuki, ale i wśród designerów i architektów. W sztuce Cris'a Kaminsky jest miejsce na obrazy spójne właśnie z architekturą. Są one niejako zsynchronizowane z wnętrzem -   w charakterze "całości" przestrzeni - niczym melodia refrenu w kompozycji całej etiudy. Tworzy także harmonijne dynamiczne prace, które niczym rola saksofonu w utworze jazzowym, - jak sam o tym mówi - potrafią być wysublimowaną dominantą, będącą trzonem owej całości, akcentem i "charakterem" skupiającym naszą uwagę.

Tak więc jego obrazy powstają w porozumieniu z architektem wnętrz, i zarazem z Klientem, właścicielem design'erskiej przestrzeni - czy to w stylu "minimal, countré, glamour czy innym... W każdym, jakie sobie Klient wymarzy, może pojawić się Crisa wizja "sztuki", jego estetyką, jego stylem, i jego jakością. Ku harmonii i spójności - jak mawia sam artysta - ku zadowoleniu i satysfakcji użytkownika". Bliskość z osobowością Klienta inspiruje, przebiega kreatywnie i zmierza do twórczego finału - jakim jest "OBRAZ".

Obrazy choć są bardzo zespolone z wnętrzami, dekoracyjne i efektowne, to wykazują również niesamowity kunszt malarski wzbogacony intelektualną myślą, która - jak dodaje autor - ma pozwolić na dłuższe samoistne życie obrazu, i na nieskończoną ilość odsłon interpretacji.

Nasz artysta podąża sumiennie w kierunku wyznaczonego celu, całym sercem i duszą blisko Świata Architektury, zaangażowany w "projektowanie  obrazów" do wnętrz. W pełni skupiony i pochłonięty, jako kreator "dźwięku barw" i aranżer harmonii, może stworzyć - zaprojektować - obrazy w stylu danego wnętrza, obrazy, które mogą stać się właśnie częścią Państwa ukochanych przestrzeni i miejsc. Obserwujemy, jak "szybuje" po okręgu wznosząc się na wyższe partie Świata Sztuki, zyskując coraz to lepszy "wiatr", wiatr P o m y ś l n o ś c i.

Back to menu