Misja gospodarcza do Chin była realizacją moich marzeń. Wprawdzie poziom i jakość samych targów budowlanych w Pekinie pozostawia jeszcze wiele do życzenia, niemniej jest to sygnał dla tych, którzy myślą o Chinach jako rynku zbytu dla swoich produktów. Są tam wielkie, wręcz nieograniczone możliwości.

Osobiście, dla mnie jako projektanta, najważniejsze było otarcie się o tak odmienną kulturę, styl i trendy. Wiele widziałam realizacji, które z pewnością będą dużą inspiracją w mojej dalszej pracy.

Co ciekawe, w licznie przeprowadzonych przeze mnie rozmowach z polskimi dyplomatami ambasady i konsulatu w Pekinie i Szanghaju, a także lokalnymi biznesmenami poruszany był temat ogromnego popytu na usługi w projektowaniu wnętrz.

Podkreślano, że zarówno liczba takich specjalistów jak i generalnie poziom ich pracy jest bardzo niski, a z kolei wielu jest bogatych inwestorów pośród 40-stomilionowej populacji samego Szanghaju i Pekinu. Tak więc kto wie, może w przyszłości projekt w Szanghaju, czemu nie...

architekt Agnieszka Dębowska

Poniżej reportaż zdjęciowy. Zapraszamy!

Powrót do menu