CRIS KAMINSKI – Od pewnego czasu zauważam pośród moich Klientów ogromną chęć posiadania w aranżowanych przeze mnie realizacjach „prawdziwych obrazów” w miejsce reprodukcji, czy wręcz pustych ścian.

Nieruchomości, apartamenty, domy, rezydencje wyglądają nieporównywalnie piękniej i nobliwiej, kiedy wypełnione są wszechobecną sztuką. Jeśli nie są to już gotowe obrazy to specjalnie dla moich Klientów Cris Kaminski jest chętny namalować pod indywidualny charakter pomieszczenia i samego właściciela. Są to duże przestrzenie, przemyślanie zaprojektowane z myślą o pojawiających się tam dziełach sztuki. Efekt końcowy jest fantastyczny, zawsze wzbudza podziw i uznanie dla gustu i smaku właściciela pięknej, a w ten sposób, dopełnionej nieruchomości. Jeśli cała inwestycja związana z zakupem, budową i wykończeniem wnętrz potrafi kosztować miliony, to czy inwestycja – bo tak to należy nazwać – na poziomie 30-100 tys. zł za piękne obrazy i malowidła na ścianie to jest dużo, czy wręcz zbyt mało Państwa zdaniem?  Zawsze jest to element rozmowy, dyskusji i negocjacji z samym artystą, gdzie po zakończeniu współpracy każdy, ale to każdy ma powody do zadowolenia. Co ciekawe, potem kiedy choć na chwilę zdejmie się obrazy ze ścian – przestrzeń, która nas otacza staje się straszliwie pusta…, ale tego trzeba już samemu doświadczyć.

Zapraszam Państwa do obcowania ze sztuką przez duże S, z artystą wielce rokującym, który może się okazać jedną z najlepszych Państwa inwestycji.

Cris Kaminsky jest artystą, którego obrazy  powoli rozprzestrzeniają się po świecie, wzbudzając zainteresowanie nie tylko wśród koneserów sztuki, ale i wśród designerów i architektów. W sztuce Cris’a Kaminsky jest miejsce na obrazy spójne właśnie z architekturą. Są one niejako zsynchronizowane z wnętrzem –   w charakterze „całości” przestrzeni – niczym melodia refrenu w kompozycji całej etiudy. Tworzy także harmonijne dynamiczne prace, które niczym rola saksofonu w utworze jazzowym, – jak sam o tym mówi – potrafią być wysublimowaną dominantą, będącą trzonem owej całości, akcentem i „charakterem” skupiającym naszą uwagę.

Tak więc jego obrazy powstają w porozumieniu z architektem wnętrz, i zarazem z Klientem, właścicielem design’erskiej przestrzeni – czy to w stylu „minimal, countré, glamour czy innym… W każdym, jakie sobie Klient wymarzy, może pojawić się Crisa wizja „sztuki”, jego estetyką, jego stylem, i jego jakością. Ku harmonii i spójności – jak mawia sam artysta – ku zadowoleniu i satysfakcji użytkownika”. Bliskość z osobowością Klienta inspiruje, przebiega kreatywnie i zmierza do twórczego finału – jakim jest „OBRAZ”.

Obrazy choć są bardzo zespolone z wnętrzami, dekoracyjne i efektowne, to wykazują również niesamowity kunszt malarski wzbogacony intelektualną myślą, która – jak dodaje autor – ma pozwolić na dłuższe samoistne życie obrazu, i na nieskończoną ilość odsłon interpretacji.

Nasz artysta podąża sumiennie w kierunku wyznaczonego celu, całym sercem i duszą blisko Świata Architektury, zaangażowany w „projektowanie  obrazów” do wnętrz. W pełni skupiony i pochłonięty, jako kreator „dźwięku barw” i aranżer harmonii, może stworzyć – zaprojektować – obrazy w stylu danego wnętrza, obrazy, które mogą stać się właśnie częścią Państwa ukochanych przestrzeni i miejsc. Obserwujemy, jak „szybuje” po okręgu wznosząc się na wyższe partie Świata Sztuki, zyskując coraz to lepszy „wiatr”, wiatr P o m y ś l n o ś c i.